pondělí 14. června 2010

Proktah (Rozhovor)Damien Simonot, alias Proktah, je 24 letý producent a dj, jehož rodným městem je nádherná Paříž, a jenž v současné době žije na místě, jenž je už nesmazatelně zapsáno do naší vlastní historie, řeč je samozřejmě o Kostnici ležící v jižním Německu. Ale nebojte, jediné co může hořet jsou vaše trepky...až uslyšíte Damienovo připravované Terminal One EP, tak šance že zůstanete sedět bude jen velice malá.


Ahoj Damiene, předem moc díky, že sis udělal čas na rozhovor pro basshole. Práce máš určitě spoustu, vyjma zmíněného Terminal One EP, ti vyjdou i nějaké ty remixy a podle mého i hodně povedený track What is it, jenž vyjde na Focuz Recordings, což je velice zajímavé spojení. Jak ses ke spolupráci pro tenhle deep label dostal a můžeš nám trochu osvětlit co teď momentálně tvoříš a na co se můžeme ještě těšit?


Takže, ze všeho nejdříve, musím také poděkovat za pochvalu :)

Spolupráce s Fokuz Rec. (respektive Fokuz Ltd.) vznikla víceméně náhodou.Poslal jsem nějaké tracky na Triple Vision a velice se jim zalíbila ta kombinace mezi neurem & reggae/roots prvkem.

To je v podstatě celý příběh - jen ještě dodám, že mi mi teď vyšel track "Insecticide" ft. Future Signal na Disturbed Rec, což je další z labelů Triple Vision.

A tohle jsou věci, které mi v nejbližší době vyjdou:


Optiv - Kaos Therapy (Proktah Rmx) - Red Light Rec.

Aeph - Dogsick (Proktah Rmx) - Fall Out Rec.

Proktah - Terminal EP - Flight Rec.

A Cockroach

B People=Shit

C The Wrong Way

C Antidote VIP

Proktah - What Is It (Folkuz Ltd.)

Silent Extent - Falling Down (Proktah Rmx) - Close2Death


Na dalších věcech ještě pracuju a info dodám brzy...

Sám máš zkušenosti jako MC, proto je nasnadě otázka, jak si myslíš, že na tom jsou „ukecanci“ v dnešním moderním podání dnb? Je tady pro ně ještě místo, a koho z současných MCs by si vyzdvihl, díky jeho kvalitám?Co například takový MC Coppa? Plánujete další spolupráci v budoucnosti?


Stále věřím, že MCs jsou skutečným kořením pravé party. Bez MC je party jakoby jen posloucháním hlasité hudby, není to tedy tím, čím by to mělo být především. Přesto ale musím souhlasit, že někteří MCs (ale zase tak moc jich není) to trochu přehánějí a tím samozřejmě zabíjejí ten požitek z hudebních vibrací. Takže velice jednoduše, pokud bych to měl shrnout, tak tím co se změnilo, není smysl toho, proč tam ten MC stojí, ale spíše to, jak to dělá. Správný MC prostě ví, kdy má zavřít hubu!

Takže kvalitní borci jsou podle mě:

- MC Coppa

- MC Soultrain (skvělý mc)

A potom samozřejmě lidé jako Dynamite, kteří skutečně rozumí své práci a zdůrazňují a podporují především HUDBU a ne sebe samotné


Podílíš se na fungování labelu Flight Recordings. Žere ti to moc času, a můžeš trochu podhalit co nás ještě čeká a nemine? Ukrajinští pekelníci Neutral Point a Redco (jenž žil jen tak mimochodem nějakou dobu i v ČR) mají neskutečně rozjeto. Bude mezi novinkami, jenž vyjdou na Flight Recordings i něco od nich?

Ano, podílím. Teď o nás sice nebylo tolik slyšet, protože jsme dělali vnitřní reorganizaci, ale pevně věřím, že brzké době budeme zase zpátky ve hře. Popravdě ti nedokážu říct, co je naplanovaní na digitálních releasech, protože jsem měl na na starosti vinyl–sekci (což mimo jiné zahrnuje producenty jako Misanthrop, N.Phect, Dementia & Rregula, Lost Sequence & samozřejmě i mou maličkost).

Kvůli nízké prodejnosti vinylů (což je v současné době problém), jsem se ale rozhodl zrušit oddělení pro vinyl releasy, dokud se situace trochu nezlepší...snad se to někdy povede.

Co ti ale mohu říct je, že výše zmíněné TERMINAL ONE EP vyjde již brzy :)


Co se ti, ze současného DnB líbí nejvíce? Máš nějaké oblíbené producenty a dokázal bys dát dohromady svou současnou TOP 5 těch nejlepších tracků?


Nový styl se mi líbí, ale bude to nejspíše způsobeno tím, že to není nový ani náhodou... je to pouze technicky vylepšený a vzkříšený sound z období 2000 – 2004.

Oblíbení producenti:

- Break (je to prostě král)

- S.P.Y.

Musím přiznat že se mi teď zalíbilo pár dalších velice zajímavých jmen, takže si na ně počkejte a checkujte nové věci na Flight Rec. :)

Dát dohromady aktuální TOP 5 je vždy těžké, ale momentálně by to bylo u mě tak nějak:


- Proktah - Elephant March, a ještě jeden jménem Rational

- C4C - Something Else vs. Sensor (Break Rmx) kvůli těm neskutečně precizním detailům

- Total Science & S.P.Y - Legion

- N.Phect - Without Your Touch ft. Fourward


Remixoval si skvělý track Delirium od české dneš už téměř legendární (né že by byli kluci tak staří) dvojice No Money. Nechystáte něco podobného i v budoucnu, a jak se ti líbila návštěva Ostravy, popřípadě Prahy, kde si téměř před rokem hrál...?


Vždycky jsem byl trochu odměřený, co se kolaborací týče, což je i trochu důvod proč mi vyšla pouze jedna skutečná kolaborace z 15 vinylů, nesoucí mé jméno. Jednoduše proto, že když už si dám s něčím práci, tak chci aby to bylo pod mým jménem :)

Také je třeba rozlišovat mezi kolaborací a remixováním, což je jen má úprava nějakého cizího tracku.Momentálně mám rozjetých pár kolaborací, ale nic co by zatím stálo za zmínku.


Co tvůj volný čas? Užíváš ho s rodinou, nebo stíháš ještě nějaké koníčky?


Volný čas? Jsem student v závěrečném ročníku...nemám nic co by se dalo nazvat volným časem :D


Díky za rozhovor Damiene, měj se skvěle, ale ještě na závěr si neodpustím jednu otázečku. Kdy zavítáš do ČR? Can we book you? :D měj se


Samozřejmě můžete, email znáte :)

Momentálně v České Republice nic domluveného nemám.

Určitě zcheckujte můj nový mix pro Shadybrain Radio na Play.FM

LINK

a samozřejmě díky za rozhovor, a ještě mnohem víc za projevený zájem

Žádné komentáře: